rabatydlarodziny new2
Jesteś tutaj: HomeArtykuły topPowyborcza polityka prorodzinna Niemiec

Powyborcza polityka prorodzinna Niemiec

źródło-oklejaj-plWybory u naszych zachodnich sąsiadów wygrała partia CDU. Do samodzielnych rządów zabrakło jej jednak pięciu mandatów w Bundestagu. Dlatego konieczne są rozmowy, które pozwolą stworzyć koalicję. Większość Niemców oczekuje, że powstanie ona z lewicową partią SPD. Jeśli tak się stanie obywatele państw Unii Europejskiej mieszkający i pracujący na terenie Niemiec najprawdopodobniej odczują dodatkowe wsparcie w wychowywaniu dzieci.


Co to oznacza konkretnie? Angela Merkel w swoim programie wyborczym zapowiadała między innymi podwyższenie powszechnego świadczenia na dzieci - Kindergeld o 35 Euro już od 1 stycznia 2014. SPD poszła dalej w swoich obietnicach wyborczych i uznała za wskazane podwyższenie Kindergeld o 140 Euro, jeżeli rodzice lub opiekunowie nie zarabiają więcej niż 3.000 Euro brutto. Dla tych, którzy mają wyższe dochody nic nie powinno się zmienić i najniższa stawka tego popularnego, wypłacanego jeden raz w miesiącu na każde dziecko, świadczenia ma pozostać na poziomie 184 Euro na pierwsze i drugie dziecko, na trzecie - 190 i 215 Euro każde kolejne.

Jeśli więc powstanie czarno - czerwona koalicja CDU i SPD prawdopodobnie już na początku 2014 roku mieszkańcy Niemiec wychowujący dzieci przekonają się, czy liderzy największych partii dotrzymają swoich wyborczych obietnic.

 

Go to top