rabatydlarodziny new2
Jesteś tutaj: HomeArtykuły topJest kolejna powiatowa Karta Dużej Rodziny

Jest kolejna powiatowa Karta Dużej Rodziny

karta-powiat-tarnowskiDo powiatu wołomińskiego, który był pierwszy w Polsce, jeśli chodzi o powiatową Kartę Dużej Rodziny, dołączył powiat tarnowski.
Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie całego powiatu tarnowskiego przyjęto uchwałą Zarządu Powiatu Tarnowskiego z 20 czerwca 2012 r., która tylko realizowała zapis Uchwały Nr XV.104.2011 Rady Powiatu Tarnowskiego z 28 grudnia 2011 r.
„Powiatowy program na rzecz dziecka i rodziny na lata 2012-2016", którego celem jest „zwiększenie szans rozwojowych oraz życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych/zastępczych; umacniane oraz wspieranie rodzin wielodzietnych/zastępczych; a także promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej pozytywnego wizerunku".
 
Pierwsze karty rodzinom wielodzietnym (wychowującym troje lub większą liczbę dzieci) i zastępczym zostały wydane we wrześniu. Dzięki nim członkowie tych rodzin mogą korzystać ze zniżek w obiektach sportowych i kulturalnych na terenie całego powiatu. Zniżki oferują także prywatne firmy.

Szczegóły na stronie www.powiat.tarnow.pl

 
Go to top