rabatydlarodziny new2
Jesteś tutaj: HomeArtykuły topKarta Dużej Rodziny - lista zniżek

Karta Dużej Rodziny - lista zniżek

placTak długo wyczekiwana lista zniżek dla rodzin wielodzietnych nie pomoże im w codziennym życiu.
Ze składaniem wniosków nie ma się co spieszyć. W spisie zniżek znalazł się np. 5-procentowy rabat na zakupy w Almie (sieć marketów z wyższej półki z lokalizacją w dużych miastach na drogich osiedlach), 29 muzeów, blisko 30 ośrodków z kategorii wypoczynek letni, w tym większość ośrodków przygotowań olimpijskich, gdzie ceny za osobę na dobę rozpoczynają się od 100 zł wzwyż. Tutaj rabat – 20 procent, czyli np. 120zł x 7 osób x 7 dni = 5.180zł – 20% rabatu = 4.144zł i miłego wypoczynku.

Koleje. Wiele rodzin liczyło, że zniżki będą na poziomie ok. 50 procent.

Tymczasem:
PKP Intercity S.A. oferuje 25% zniżki w 1 i 2 klasie w pociągach IC/IC Premium/TLK dla każdego członka rodziny, ALE przy jednoczesnym przejeździe minimum 3 uprawnionych osób.
Karty wg regulaminu rodzicom wydawane będą dożywotnio. Nawet gdzy dzieci dorosną będą mogli z nich korzystać. Jeśli jednak matka z córką (też uprawnioną do otrzymania zniżki) z Warszawy, będzie chciała pojechać do Krakowa, rabatu na pociąg nie będzie z powodu braku towarzystwa trzeciego członka rodziny (też uprawnionego). Zatem nici z wypadu ze zniżką na PKP. Ani matce, ani ojcu nie będą też przysługiwać ulgi, gdy dzieci zakończą naukę.

Spółka Przewozy Regionalne proponuje zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 140 zł (cena normalna wynosi 175 zł). Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30%, a w przypadku biletu miesięcznego do 15%.

W kategorii shopping są jeszcze dwie propozycje zakupów - biżuterii u Wojciecha Kruka i garniturów Vistuli – 10 procent.
Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Pozostaje nadzieja, że partnerów dla projektu ogólnopolska Karta Dużej Rodziny będzie przybywać, a rabaty nie będą tylko dla najlepiej zarabiających. Tak się składa, że dzisiaj dla większości rodzin wielodzietnych nawet tygodniowy wypad wakacyjny nad jezioro to trudne do spełnienia marzenie, a miesięczne zakupy najpotrzebniejszych artykułów spożywczych i odzieży o wartości 3-4 tysiący złotych są bardzo często obłożone 23-procentowym podatkiem VAT.
Kto kogo i jak wspiera?
 
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to krok w dobrym kierunku. Nadal jednak rodziny wielodzietne oczekują systemowych rozwiązań w ramach polityki prorodzinnej. Karta ich nie zastąpi.
 
Go to top