Social Share:

WojciechJasinski miniWielodzietni rodzice doczekali czasów, w których czarno na białym widać, że są klientem niemal hurtowym. Tylko dowożąc dzieci na zajęcia pozaszkolne, z każdym kolejnym dzieckiem pokonują więcej kilometrów. W rodzinach "trzy plus" zwiększa się ilość kupowanej benzyny i nie tylko. 

Jak podaje portal nafta.wnp.pl dla Orlenu zostały wykonane zanalizy zakupowe rodzin trzy plus. - Nasze analizy transakcyjne pokazują rosnącą siłę nabywczą polskich rodzin wielodzietnych. Rozwijanie dobrych relacji z tą grupą klientów obu stronom przynosi korzyści ekonomiczne. Dodatkowo, angażując się w program Karty Dużej Rodziny, wcielamy w życie nasze deklaracje o zaangażowaniu w sprawy ważne społecznie - podkreśla Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen. 

Od 27 stycznia na stacjach z logo grupy Orlen po okazaniu karty dużej rodziny za bezynę PB95 cena za 1 litr będzie o 8 groszy niższa od cennikowej, a za paliwo Verwa - o 10 groszy.

Jeśli wielodzietny rodzic lub pełnoletnie dziecko z rodziny 3 plus wydaje na benzynę PB 95 ok. 450 złotych miesięcznie, to zamiast 5 złotych zaszczędzi 8 złotych. W skali roku 96 złotych. 

Nasz komentarz: Obniżka ceny dla rodzin z kartą dużej rodziny to z pewnością krok w dobrym kierunku. Cieszą sympatyczne słowa prezesa Orlenu. Jednak wierzyć się nie chce, że tak wielki koncern w porozumieniu z rządem nie mógłby udzielić rabatu na poziomie np. 10 procent, przecież jak podaje portal tvn24.biz podstawowe składowe ceny na stacjach to koszt paliwa z rafinerii, powiększony o akcyzę (21 procent ceny), opłatę paliwową, marżę sprzedawcy i VAT (23 procent ceny).

Cena surowca od producenta uwzględnia też m.in tzw. koszty realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW). Określa on minimalny udział biokomponentów i innych paliw odnawialnych w ogólnej ilości paliw zużywanych w ciągu roku w transporcie. 

 

fot. Orlen.pl