Social Share:
Hiszpania-karta dużej rodzinyW Hiszpanii istnieje Karta Dużej Rodziny, której zniżki obowiązują na terenie całego kraju. Mogą ją uzyskać rodziny co najmniej pięcioosobowe, a także samotni rodzice z co najmniej dwojgiem dzieci oraz rodziny, które wychowują adoptowane dzieci i rodziny zastępcze.
Posiadacze Karty Dużej Rodziny w Hiszpanii mają zagwarantowanych wiele zniżek, z czego najważniejsze obejmują transport publiczny (do 50 procent) oraz opłaty za studia wyższe (nawet do 100 procent).

Do tego dochodzi jeszcze inne wsparcie dla rodzin wielodzietnych, np. wydłużony urlop macierzyński, zniżki na zakup podręczników, dodatki do stypendiów. Co ciekawe ulgi obejmują także dziedziny nie związane bezpośrednio z wychowywaniem dzieci, np. zniżki w na energię elektryczną, podatek od nieruchomości czy opłaty związane z utrzymaniem samochodu.

Jeśli dodać do tego tańsze wejścia do kin, teatrów, muzeów i innych placówek kulturalnych to robią się z tego naprawdę poważne oszczędności w portfelach dużych hiszpańskich rodzin.