Social Share:
ueW chwili obecnej 100 Europejek rodzi 140 dzieci. Aby liczba ludności naszego kontynentu pozostała stabilna, powinno rodzić się przynajmniej o 50% maluchów więcej.
Niemiecka Stiftung fuer Zukunftsfragen (fundacja zajmującą się m.in. badaniami dotyczącymi wyzwań dla przyszłości) opublikowała w styczniu zaskakujące dla nas – Polaków wyniki swojej ostatniej ankiety. Poszukując najlepszych miejsc dla rodzin, matek i dzieci, na zlecenie fundacji przepytano 11.000 Europejek powyżej 14 roku życia z 10 krajów.
Zdecydowanie najlepiej oceniono Danię. Aż 9 na 10 obywatelek Danii uważa, że ich kraj jest przyjazny dzieciom. Na drugim miejscu pojawiła się Hiszpania, na trzecim – Holandia, potem: Grecja, Francja, Szwajcaria, Austria, Anglia i tu zaskakujący wynik – Polska, która zdystansowała Niemcy. Naukowcy przedstawiający wyniki wyjaśniali, ze nie chodzi tylko o politykę na rzecz dzieci, infrastrukturę, która pozwala na atrakcyjne spędzanie czasu z dziećmi, ale i ogólny klimat panujący w najbliższym otoczeniu. Okazuje się, że bardzo ważna może być dostępność kanapek w pobliskim sklepie oraz nastawienie sąsiadów, którym nie przeszkadza, ze od czasu do czasu w sąsiedztwie bywa za głośno.