Social Share:
Karta Dużej Rodziny22 grudnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał Ustawę o Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny. Rodzice cieszą się najbardziej z rabatów na przejazdy kolejowe. Obowiązują od 1 stycznia 2015 roku. Ważnym partnerem przyjaznym dużym rodzinom jest także sieć marketów Carrefour.

Od 1 stycznia 2015 roku Karta Dużej Rodziny ma stać się trwałym elementem polityki rodzinnej i pierwszym ustawowym  uhonorowaniem wielodzietności w Polsce. Prezydent Komorowski podziękował wszystkim, którzy pracowali nad tym, by Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny stała się faktem.

Podczas uroczystości Bronisław Komorowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia ustawy. Jak ocenił, wprowadzenie Karty Dużej Rodziny w drodze ustawy jest "swoistym zwieńczeniem systemu, który powstawał i powstaje nadal w ramach samorządów". Prezydent dziękował m.in. inicjatorom i pomysłodawcom, premier Ewie Kopacz i ministrowi pracy i polityki społecznej Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi oraz pracodawcom.

- Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem nadal będziemy działali na rzecz tego, by Karta Dużej Rodziny nie była dziełem zamkniętym z chwilą złożenia podpisu prezydenckiego, tylko, żebyśmy się nastawili na to, że będziemy się starali ją dalej rozbudowywać- powiedział.

Ustawa zakłada, że do korzystania z Karty jest dzisiaj uprawnionych około 3,5 miliona wielodzietnych rodziców i ich dzieci.