Social Share:

1 rodziny prtal

Do naszej redakcji spływają propozycje rozwiązań korzystnych dla rodzin wielodzietnych. Zapraszamy wszystkie osoby, które mają przemyślenia na temat polityki prorodzinnej po polsku i chcą podzielić się pomysłami, co jeszcze trzeba zmieniać.

Czekamy na pomysły - jakie instrumenty polityczne, jakie przywileje powinny być powiązane z Kartą Dużej Rodziny, by ta spełniała właściwie swoją rolę. Wszystkim twórcom zależy na tym, by Karta Dużej Rodziny nie była tylko wyposażeniem portfela, tylko realnym instrumentem polityki na rzecz rodzin. Pomóżmy zatem politykom uzupełnić pakiet KDR w taki sposób, by był on satysfakcjonujący dla większości polskich rodzin 3+.

Oto jedna z propozycji z uzasadnieniem, z życia wzięta. 

STYPENDIA EDUKACYJNE dla młodzieży z rodzin 3+.

"Przydałyby się jakieś dodatki - stypendia dla osób studjujących, które nie otrzymują stypendiów socjalnych. Moja rodzina liczy 6 osób. Mieszkamy na wsi, gdzie nie ma perspektyw na przyszłość. Moja mama pracuje za marne grosze, a ojciec jest elektrykiem. Mam 23 lata, studiuję i nie dostałam ani razu stypenium, ponieważ dochód na członka rodziny jest przekroczony o kilka groszy. Zawsze to słyszę, kiedy składam wniosek. Studia w Polsce są bardzo drogie, a chciałabym, żeby również trójka mojego rodzeństwa mogła studiować."

OPIS  CAŁEJ AKCJI POD HASŁEM - PAKIET POTRZEB RODZINY WIELODZIETNEJ -  TUTAJ