Social Share:
nowe logo kdr pngDRODZY RODZICE,  CZEKAMY NA WASZE PROPOZYCJE, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO AKCJI!

Czego naprawdę potrzebują duże rodziny?


Weszła w życie Ustawa o Karcie Dużej Rodziny. Są rodziny, które kartę ogólnopolską chwalą, nie brakuje też takich, które ją krytykują. Karta Dużej Rodziny nie poprawi demografii, ale to dobry pomysł założycieli ZDR3+, przetestowany z powodzeniem w wielu krajach.

Karta jest jak dowód osobisty - dokumentem identyfikacyjnym. Spróbujmy znów oddolnie, my rodzice, zredagować dokument pod hasłem "PAKIET POTRZEB RODZINY WIELODZIETNEJ". Zasugerujmy politykom, czego nam naprawdę trzeba, do czego powinna uprawniać duże rodziny ich nowa karta identyfikacyjna o nazwie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Jakie przywileje powinny być powiązane z Kartą Dużej Rodziny?

Rodzice aktywni w grupie "Dyskusje o małżeństwie" na Facebooku przysłali pierwsze propozycje. Przedstawiamy ich treść:

Po pierwsze - rządowy program rodzina na swoim powinien być rozszerzony dla rodzin 3+. Wiele jest takich sytuacji, że ktoś mieszka w małym mieszkaniu, a urodziło się jeszcze kolejne dziecko i jest im teraz ciasno. Te rodziny nie mogą powiększyć sobie mieszkania z dopłatą z budżetu państwa, bo są już właścicielami np. 2-pokojowego, a program zakłada, że nie mogą mieć żadnego mieszkania na własność.

Drugi pomysł - tzw. 2 dni opieki w roku na zdrowe dziecko. Taka sytuacja premiuje rodziny z 1 dzieckiem, nic nie dając natomiast rodzinom wielodzietnym. Proponujemy rozwiązanie, aby wprowadzić po prostu 1 dzień opieki w roku na każde dziecko w rodzinie. Wtedy będzie sprawiedliwie.

Trzeci pomysł - zwolnienie rodzin 3+ z obowiązku płacenia abonamentu RTV. Zawsze to jakieś wsparcie. Za te 200 zł z kawałkiem można już zrobić przyzwoite zakupy dla całej rodziny.

Czekamy na dalsze propozycje. Spiszemy je pod hasłem PAKIET POTRZEB RODZINY WIELODZIETNEJ i przekażemy politykom.

Pomysły można przysyłać DO KOŃCA LUTEGO 2015 mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

To zaproszenie kierujemy także do wszystkich małżonków, którzy chcą stać się rodziną 2+3+. Przysyłajcie Wasze przemyślenia, czego potrzeba rodzinie 2+1 i 2+2, by mogła się powiększać.

Zachęcamy również organizacje pozarządowe i media do promocji tej inicjatywy. Poszukujemy partnerów i patronów prasowych. Zgłaszajcie się do nas.

STWÓRZMY RAZEM PAKIET POTRZEB RODZINY WIELODZIETNEJ, niech ten dokument stanie się głosem polskich rodzin i środowisk prorodzinnych. Chcemy, by politycy mieli drogowskazy, jaka powinna być polityka prorodzinna w Polsce. Zabierzmy głos w tej ważnej sprawie i powiedzmy, czego nam trzeba! ZAPRASZAMY do udziału w akcji.

REDAKCJA portalu KartaDużejRodziny.pl