Social Share:
Basia i StaśDzisiaj w Sejmie będzie chwila prawdy. Rodzice dzieci 5-, 6-letnich i młodszych mówią "SPRAWDZAM". Około godziny 16.  odbędzie się pierwsze czytanie projektu "Rodzice chcą mieć wybór!"

Na facebooku (Ratuj.Maluchy) dostępna będzie transmisja on-line. Czy tym razem posłowie RP zignorują 300 tysięcy podpisów rodziców? Wcześniej pod inicjatywą w tej samej sprawie przedstawiciele i sympatycy Fundacji i Stowarzyszenia "Rzecznik Praw Rodziców" zebrali ponad milion podpisów. Krótko przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi głosy takiej liczby potencjalnych wyborców mogą mieć nowe znaczenie.

Czy posłowie pochylą się nad losem setek tysięcy maluchów z rocznika 2009 i młodszych? W wielu szkołach nauczyciele robią dobrą minę do złej gry. To samo dzieje się w przedszkolach. Wychowawcy w rozmowach z rodzicami mówią, że dzieci nie są gotowe, ale wydają pozytywne opinie o maluchach w obawie przed utratą pracy. Tylko w tym roku z powodu likwidacji placówek oświatowych nowej pracy będzie musiało poszukać ponad 10 tysięcy nauczycieli.

Rodzice walczą o możliwość decyzji, kiedy posłać dziecko do szkoły, walczą o dobrą edukację, chcą właściwych standardów w szkolnych stołówkach i bezpieczny transport do szkoły.

Nieprawda jest, że wszystkich krajach Unii Europejskiej dzieci posyłane są do szkoły w wieku 6. lat. Więcej o tym temacie TUTAJ.