Social Share:
kdrDo Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest producentem kart wpłynął właśnie milionowy wniosek o wydanie KDR. Już teraz wiadomo, że ponad milion członków rodzin wielodzietnych ma karty dużej rodziny lub chce je mieć. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca ubiegłego roku. Do tej pory do zainteresowanych trafiło blisko 840 tysięcy kart. 
Karta honorowana jest przez 500 partnerów. Uprawnia do zniżek przy zakupie artykułów spożywczych w supermarketach, kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Można zaryzykować twierdzenie, że w posiadaniu kart dużej rodziny jest dzisiaj nieco ponad 150 tysięcy rodzin wielodzietnych, których jest w Polsce 600 tysięcy. Jak na pierwszy rok dzialalności to niezły wynik.

Zachęcamy jednak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do podejmowania aktywnych działań na rzecz rozwoju polskiej karty dla rodzin 3+. Szczególnie w małych miejscowościach rodziny nie mogą znaleźć dla siebie usług i towarów w dobrej cenie. To właśnie stamtąd napływają do naszej redakcji najliczniejsze skargi na jej ofertę.