Social Share:
Stuttgart3Niebawem zostanie wprowadzony do szkół podstawowych rządowy podręcznik dla dzieci, które pójdą do drugiej klasy na początku września. Chociaż większość przedstawicieli środowiska pedagogów edukacji wczesnoszkolnej negatywnie oceniła jakość książek dla pierwszoklasistów, to idąc za ciosem, oto już mamy kolejny „prezent" od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bez szerszych konsultacji, bez spotkań z rodzicami, do szkół trafi jedyny słuszny, ogólnopolski wytwór do nauki 8-latków.

2164756 StuttgartNie wiem, czy jako rodzice potrafimy jeszcze we właściwy sposób zaprotestować. Nie wiem, czy skoro do sejmowego kosza trafiły blisko dwa miliony podpisów w sprawie posyłania 5- i 6-latków do szkół, jest jeszcze jakaś obywatelska forma komunikacji, która zmusiłaby urzędników z MEN do WYSŁUCHANIA opinii milionów polskich rodziców.

Bardzo chciałabym wierzyć, że tak, chociaż doświadczenia ostatnich miesięcy raczej temu przeczą.

2164759 Stuttgart4Tymczasem rodzice w południowo – zachodnich Niemczech już po raz szósty wyszli na ulice Stuttgartu, by zamanifestować swoje niezadowolenie z nowych treści, które mają znaleźć się w programach nauczania od września 2015. Dotyczą one konieczności prezentacji dzieciom różnych orientacji seksualnych już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Wszystko to niby w imię tolerancji.

W nowym programie 2015 ma być też sporo miejsca dla ideologii gender i jej promocji. Rządząca w Badenii – Wirtembergii koalicja SPD i Zielonych nie zaprosiła do konsultacji społecznych w sprawie zmian programowych żadnych organizacji katolickich 2164758 Stuttgart6i prorodzinnych. Jednak z hasłami "Nie dla GENDER" i "STOP SEKSUALIZACJI NASZYCH DZIECI" rodzice wytrwale walczą o możliwość decydowania o swoich dzieciach. Z tego powodu przedstawiciele ponad 20 organizacji prorodzinnych oraz zatroskani rodzice 21 marca protestowali na ulicach Stuttgartu.

2164757 Stuttgart5Czy również rodzice w Polsce, aby ich obecność oraz zdanie było usłyszane i zauważone, powinni WYJŚĆ NA ULICE polskich miast?

Ideologiczne zmiany wprowadzane do dziecięcych podręczników będą miały znaczenie dla setek tysięcy maluchów urodzonych w 2007 roku i młodszych. Będą kształtowały ich postawy, sumienia i wpływały na ich życie. 

Właśnie dzisiaj rozgrywa się bardzo ważna walka o dzieci... Czy rodzice oddzadzą ją walkowerem?

Zdjęcia udostępnił Mathias von Gersdorff,  jedna z najważniejszych postaci w niemieckich środowiskach prorodzinnych. Wykształcony ekonomista oraz wieloletni pracownik brytyjskich i niemieckich banków, Dzisiaj niezwykle ceniony publicysta, autor wielu książek, artykułów, wykładowca i wydawca portalu „Kinder in Gefahr" („Dzieci w Niebezpieczeństwie").