Social Share:
Stanisław TyszkaNa fejsbuku Ruchu "Kukiz'15 pojawił się wpis: "Złożyliśmy projekt ustawy przewidujący obniżenie z 23% do 5% stawki VAT na ubranka dla dzieci".

Stanisław Tyszka - Kukiz'15: "Oczekujemy, że nowy rząd pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego będzie kierował się taką filozofią gospodarczą, w wyniku której w kieszeniach obywateli będzie zostawało więcej pieniędzy. Przyjęcie naszej propozycji obniżającej VAT na towary dziecięce z 23 do 5 proc. będzie swoistym testem wiarygodności dla nowej ekipy." 

Podniesienie podatku VAT na artykuły dziecięce w dobie niżu demograficznego od 1 stycznia 2012 roku wydawało się działaniem zupełnie niedorzecznym. Pierwszym i jedynym argumentem, który miał usprawiedliwić podwyższenie opodatkowania miały być tzw. wymogi Unii Europejskiej. Informacja ta okazała się nieprawdziwa, ponieważ w wielu krajach obowiązywały i do dzisiaj obowiązują różne stawki np. na odzież dziecięcą. 

Temat obniżenia stawki VAT na ubranka dla dzieci jest bardzo ważny. Byłby doskonałym sygnałem wysłanym do rodzin, że w Polsce nikt nie chce wysokich podatków dla rodziców z powodu posiadania dzieci. 

 fot. Stanisław Tyszka/twitter