rabatydlarodziny new2
Jesteś tutaj: HomeNEWSROOM1.000 zł miejskiego becikowego w Lesznie

1.000 zł miejskiego becikowego w Lesznie

Fot. Anatoliy SamaraRządowy program „Rodzina 500+” jest jednym z instrumentów, poprzez które rząd chce wspierać rodzinę – mówiła w poniedziałek w wielkopolskim Lesznie minister rodziny Elżbieta Rafalska. Szefowa resortu rodziny wraz z wicewojewodą wielkopolskim Marleną Maląg odwiedziła Leszno. Minister spotkała się z pracownikami oddziału ZUS oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozmawiała z mieszkańcami lokalu treningowego. Wzięła także udział w gali wręczenia „Leszczyńskiego becikowego”, przyznawanego przez Radę Miejską Leszna. Jest to jednorazowy dodatek, w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka.

- „Wielkopolska zawsze była silna rodziną i pracą, i tak się dalej dzieje" – podkreśliła minister Rafalska na konferencji prasowej, poprzedzającej galę. Zwróciła także uwagę na znaczenie działań samorządu. "Bardzo się cieszę, że pomimo tych działań ze strony rządu, są działania samorządu, bo to samorząd jest bardzo ważnym partnerem w realizacji programów, czy w realizacji polityki społecznej" – powiedziała.

Podczas gali wręczenia "Leszczyńskiego becikowego" minister Rafalska złożyła życzenia młodym rodzicom i zaznaczyła, że w trudzie wychowania wspiera ich rząd premier Beaty Szydło. Jak dodała, jednym z rodzajów takiego wsparcia jest rządowy program „Rodzina 500 plus”.

- Ten trud wychowania dzieci jest wysiłkiem, który mamy na całe życie. Więc dobrze jest pamiętać o tym, że państwo nie chce was drodzy rodzice wyręczać w waszych zadaniach, nie chce ingerować w rodzinę. Państwo chce wam powiedzieć, że chcemy prowadzić taką politykę, która będzie was w sposób dyskretny wspierać w tych sytuacjach, w których dzieją się różne trudne chwile – powiedziała minister.

zdjcie kliknij

Go to top