Social Share:
logo sejmTo nieprawda, że w całej Europie sześciolatki idą obowiązkowo do pierwszej klasy. Często wybór pozostawia się rodzicom. Swoją wolę mogą wyrażać szczególnie ci, których dzieci urodziły się w drugiej połowie roku. W wielu krajach europejskich nie jest też niczym nadzwyczajnym pozostawianie maluchów na dwa lata w pierwszej klasie, co nie jest w zwyczaju polskich szkół. Rzadko zdarza się, by w jednej klasie było ponad trzydziestu uczniów, czy brakowało wyposażenia toalet dla najmłodszych dzieci.


W wypowiedziach medialnych z 5 listopada niektórzy polscy parlamentarzyści bez zbędnej dyplomacji wypowiadali się, że sprawa ich postawy w głosowaniu nad referendum o edukacji, które zaplanowano na 8 listopada, zagłosują zależnie od tego, jak zachowywać się będzie rząd i PO w dzisiejszych negocjacjach dotyczących zupełnie innych spraw niż sześciolatki.
Dlatego Fundacja Rzecznik Praw Rodziców nadal organizuje i koordynuje akcję informowania posłów o tej szkodliwej dla dzieci reformie, która ma obowiązywać już w roku szkolnym 2014/2015.
Wszyscy którzy chcieliby podpisać się pod „listem do posła" fundacja zaprasza na stronę www.ratujmaluchy.pl. Poniżej umieszczamy treść listu, a adresy mailowe i faxowe dostępne są na stronie organizatora.


Reforma obniżenia wieku szkolnego spotkała się z powszechnym oporem społecznym. Przede wszystkim rodziców. Z roku na rok zmniejsza się procent sześciolatków wysłanych do 1 klasy. Również badania opinii publicznej mówią niezmiennie o braku akceptacji dla tej nieprzemyślanej i niedofinansowanej reformy. To samo wskazują sondaże wśród nauczycieli. Przyszedł czas, żeby i Państwo, nasi reprezentanci, podjęli decyzję zgodną z wolą społeczeństwa i pozwolili nam zadecydować w referendum o odrzuceniu reformy.

Prosimy o głosowanie ZA przyjęciem wniosku o referendum!
Z poważaniem