Social Share:
politykaprorodzinnaW połowie lutego w programie Prawa i Sprawiedliwości pojawi się pomysł na stworzenie europejskiego funduszu demograficznego, w ramach którego na każde urodzone w Unii Europejskiej dziecko wypłacane byłoby minimum 100 euro.


„Polski współczynnik dzietności to 1,32... W Polsce niedawno było 38,5 miliona obywateli, a dziś 36,5 miliona. Polska wyludnia się i starzeje. Bez unijnej pomocy tego nie przełamiemy, bo po sześciu latach rządów PO-PSL kasa pusta, a dług publiczny że ho, ho, albo jeszcze większy" - powiedział podczas konferencji prasowej lider PIS.

Partia Jarosława Kaczyńskiego chce wprowadzać proponowane przez siebie rozwiązania po ewentualnym dojściu do władzy i zgłosić stosowny projekt w Parlamencie Europejskim. Dlaczego?

„Na przykład Niemcom trzeba mówić, że i oni się zwijają, że w 2050 roku będzie ich mniej niż Francuzów. I że rodzące się dzieci to przyszła siła robocza, z której i oni będą kiedyś korzystać, a jeśli nie zadbamy o demografię w całej, to nie będzie miał kto pracować także w Niemczech. I musimy mówić, że tak jak Europie potrzebna jest spójność gospodarcza, wyrównywanie szans rozwoju gospodarczego, tak samo potrzebna jest spójność społeczna i demograficzna. Rozwój demograficzny Europy powinien być w miarę równomierny, a nie taki, że jedne państwa i regiony się rozwijają, a inne wyludniają."