Social Share:
prezydent komorowski 215x150W minionym tygodniu prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że jego program pod hasłem „Dobry Klimat dla Rodziny" jest pierwszym w Polsce spójnym pomysłem na politykę rodzinną.


Na spotkaniach z rodzinami i podczas gdańskiej konferencji prasowej do sukcesów, w których widzi swój znaczący udział, zaliczył:

1. kwestie rozwiązania w znacznej mierze problemu dostępności przedszkoli

2. wprowadzenie urlopów rodzicielskich

3. wprowadzenie i promocję ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny

4. zmianę ulg dla rodzin w systemie podatkowym

To w Kancelarii Prezydenta miał powstać pierwszy po 1989 r. program prorodzinny pt. "Dobry klimat dla rodziny", który "ma ambicje, aby być programem obejmującym całość zagadnienia, tak, by kompleksowe działania państwa przynosiły skutki".

Szczegółowe informacje o programie opisywaliśmy TUTAJ.

W ciągu ostatnich lat dostrzeżono problem kryzysu demograficznego i w polskiej polityce, i w mediach. – mówił prezydent Bronisław Komorowski.

W wachlarz prodemograficznych działań ma wpisywać się też niedawno zgłoszona prezydencka ustawa o elastycznym stosowaniu prawa do urlopów rodzicielskich.

Mówiąc o Karcie Dużej Rodziny wspomniał, że w 2013 r. działała ona w 60 samorządach, a dziś takich samorządów jest ponad 300. W jego opinii Karta nadal będzie się rozwijać: do programu przyłączą się kolejne samorządy, instytucje czy firmy, które zaoferują zniżki i inne referencje dla dużych rodzin.

Czy Państwo - nasi Czytelnicy - przedstawiciele rodzin odczuwacie skutki wprowadzenia prezydenckich rozwiązań? Czekamy na Wasze głosy, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na FORUM - lewa strona portalu.