rabatydlarodziny new2
Jesteś tutaj: HomeWYCHOWANIE

PSYCHOLOGIA – Mama na emigracji

PJStatystyki mówią, że jedna piąta polskich uczniów doświadczyła kilkutygodniowej lub dłuższej rozłąki z przynajmniej jednym z rodziców. Czytaj więcej...

Poczucie bezpieczeństwa

Janek Brak poczucia bezpieczeństwa u dzieci kojarzy się z przemocą, kiedy dzieci są bite, stosowana jest wobec nich przemoc.  Jednak nie tylko takie jaskrawe i oczywiste sytuacje zaburzają równowagę i spokój u dzieci.
Czytaj więcej...

PSYCHOLOGIA - Gdy w domu rośnie agresor

PJCzy istnieją sprawdzone, psychologiczne wzory, które pozwalają wychowywać dzieci w taki sposób, żeby, uczeń szkoły podstawowej zawsze chętnie odrabiał lekcje, dojrzewający gimnazjalista się nie buntował, a 16-latek nie palił papierosów?

Czytaj więcej...

Po co dzieciom nagrody

dzieci w górach - Kopia 2Zamiast kija i marchewki – marchewka i marchewka. Jedna duża, druga mniejsza lub – w najgorszym wypadku – jej brak. Kij jest na nic, bo ma dwa końce. A każdy lubi być nagradzany. Wychowankowie szybko się orientują, za co można sobie nabić punktów – jeżeli ich dystrybucja ma jakieś zasady.

Tymczasem tradycyjne wychowanie wciąż systemowo preferuje kary przed nagrodami. „Wyniosłeś śmieci? No nareszcie!” – Ani słowa o zasłudze. Marchewki zabrakło. „Przyniosłaś ze szkoły czwórkę, ale przecież stać cię na więcej!” – Nie ma marchewki.

Czytaj więcej...

Komputer – najlepszy przyjaciel dziecka?

komputerIle czasu mogą dzieci spędzić przed komputerem? Odpowiedź, że najlepiej wcale chyba w dzisiejszych czasach jest nie do zrealizowania.
Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Go to top