Social Share:

KRDPoznańskie Centrum Świadczeń informuje, że rodzice posiadający Karty Rodziny Dużej  powinni postarać się o ich wymianę, ponieważ dotychczasowe wydawane od 2013 roku tracą ważność 31 marca 2015r.


W celu przedłużenia uprawnień do ulg i zniżek po tym terminie niezbędne jest złożenie nowego wniosku przez aktualnych posiadaczy Kart. Nowe Karty będą obowiązywały do 31 grudnia 2017r.

Karta Rodziny Dużej przyznawana jest każdemu członkowi rodziny wielodzietnej, który zamieszkuje oraz posiada zameldowanie na terenie Miasta Poznania. Karta przyznawana jest także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Uzyskanie uprawnień do przyznania Karty dla dzieci powyżej 18 roku życia uzależnione jest od  kontynuowania nauki. Wniosek o wydanie karty można złożyć za pomocą aktywnego formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.pcs-poznan.pl lub bezpośrednio w siedzibie Centrum. Klienci, którzy zgłoszą się do Centrum obsługiwani są w trybie priorytetowym. Do dyspozycji klientów przygotowano odrębne stanowisko dedykowane karcie usytuowane na parterze budynku PCŚ.

Odbiór Karty może nastąpić bezpośrednio w siedzibie PCŚ w oddzielnym, przyjaznym pokoju z wyodrębnionym kącikiem dla dzieci lub za pośrednictwem poczty. Ta forma odbioru karty przeznaczona jest jednak dla osób, które złożyły komplet dokumentów wraz z wymaganymi podpisami. 

W PCŚ uruchomiono też usługę ,,Wygoda dla 3+’’umożliwiającą odbiór kart bezpośrednio w miejscu zamieszkania za pośrednictwem pracownika PCŚ, który przywiezie karty do domu oraz pomoże dopełnić wszystkich formalności.