Social Share:

Karta Dużej Rodziny GdańskW tym roku pięciolecie świętuje Karta Dużej Gdańskiej Rodziny. Została ona przyjęta Zarządzeniem Nr 2008/10 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 29 grudnia 2010 r. Wydawana jest w ramach Programu "Duża Gdańska Rodzina".

KOMU PRZYSŁUGUJE KARTA DUŻEJ RODZINY

Rodzinom wielodzietnym tj. rodzinom mającym na utrzymaniu 3 lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.

O przyznanie karty mogą ubiegać się również rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest wyłącznie rodzinom zamieszkującym w Gdańsku. Kartę otrzyma każdy członek w rodzinie, której na podstawie wniosku zostanie ona przyznana.

JAKIE UPRAWNIENIA DAJE KARTA DUŻEJ RODZINY

Karta upoważnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Zgodnie z podjętą dnia 17.02.2011 r. uchwałą Rady Miasta Gdańska od 1 marca b.r. Karta Dużej Rodziny uprawnia do bezpłatnych przejazdów bez konieczności ładowania jej odpowiednim biletem.

Każdy posiadacz karty może na jej podstawie skorzystać z szeregu ulg, zniżek i darmowych wejściówek m.in. do placówek miejskich - muzeów, instytucji kultury, ZOO. Jest możliwość korzystania z ulg w wielu prywatnych placówkach.

Aktualny katalog zawierający informację o wszystkich zniżkach w linku TUTAJ na dole strony. 

JAK OTRZYMAĆ KARTĘ DUŻEJ GDAŃSKIEJ RODZINY

Należy złożyć wypełniony i podpisany wniosek w Punkcie Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku:

  • Punkt Obsługi Klienta nr 1 przy ul. Witosa 12 (na pętli tramwajowej Chełm);
  • Punkt Obsługi Klienta nr 2 przy ul. Wyspiańskiego 9 A – dawny sklep meblowy Heban (Wrzeszcz);
  • Punkt Obsługi Klienta nr 4 przy ul. Świętokrzyska 15 (na pętli tramwajowej Łostowice - Świętokrzyska);
  • Punkt Reklamacji w siedzibie ZTM przy ul. Na Stoku 49 (Gdańsk);

Druki wniosku dostępne są w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz można je pobrać drogą elektroniczną ze strony ZTM Gdańsk i MOPS Gdańsk

Więcej >>> TUTAJ